Usuwanie zmarszczek

Pojawienie się zmarszczek to naturalny efekt starzenia się skóry. Z wiekiem skóra przestaje produkować kolagen i elastynę, które są naturalnym wypełnieniem skóry, odpowiedzialnym za jej gęstość. Najpopularniejsze zmarszczki, które poddaje się zabiegom to: zmarszczki pod oczami, zmarszczki na czole, lwia zmarszczka oraz zmarszczki mimiczne. Zmarszczki są jednym z najważniejszych czynników determinujących postrzeganie wieku. Dlatego tak wiele osób chce się ich pozbyć. Na szczęście współczesna dermatologia i kosmetologia jest w stanie skutecznie zredukować nawet bardzo głębokie zmarszczki

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki to linie, które tworzą się na Twojej skórze. Podobnie jak w przypadku zagnieceń na koszuli wymagającej prasowania, na skórze mogą tworzyć się zmarszczki — najczęściej na twarzy, szyi, dłoniach i ramionach. Mogą wyglądać jak fałdy lub grzbiety na skórze. Zmarszczki są naturalną częścią procesu starzenia się Twojego organizmu.

Co powoduje zmarszczki?

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek, w tym:

  • Starzenie się: wraz z wiekiem komórki skóry dzielą się powoli, co powoduje, że zewnętrzna warstwa skóry staje się cieńsza i tworzą się zmarszczki. Każdego roku, po trzydziestym roku życia, tracisz również około 1% kolagenu.
  • Skurcze mięśni twarzy: używasz mięśni twarzy, aby się uśmiechać, marszczyć brwi lub mrużyć oczy. Z czasem te mięśnie powodują zmarszczki.
  • Uszkodzenia słoneczne: wystawienie skóry na działanie promieni ultrafioletowych (UV) może spowodować przedwczesne starzenie się skóry. Słońce może uszkodzić kolagen w skórze, co zapewnia jej elastyczność, której potrzebuje, aby zapobiegać zmarszczkom.
  • Palenie: produkty tytoniowe powodują spowolnienie produkcji kolagenu przez organizm. Za mało kolagenu powoduje zmarszczki.

Zabiegi na zmarszczki

Ponieważ zmarszczki są normalną częścią procesu starzenia się ciała, nie wymagają leczenia. Jeśli jednak nie podoba Ci się wygląd zmarszczek na Twojej skórze, dostępne są zabiegi kosmetyczne, które poprawią Twój wygląd.

Retinoidy

Retinoidy, które zawierają retinol, aldehyd retinowy, estry retinylu i inne to substancje chemiczne pochodzące z witaminy A, które pomagają zmniejszyć linie i zmarszczki na skórze oraz poprawiają jej teksturę, pigment i poziom nawilżenia. Retinol wnika głęboko w warstwy skóry, aktywując kolagen i elastynę, które zapewniają jędrną strukturę skóry i wspierają zapobieganie zmarszczkom. 

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii polega na śródskórnym poddaniu substancji aktywnych w określone miejsca twarzy lub ciała w celu poprawy odżywienia i nawilżenia. Do zabiegu wykorzystywane są różne preparaty, dostosowane do każdego indywidualnie po szczegółowej analizie skóry. Zabieg daje natychmiastowe efekty w postaci spłycenia zmarszczek, ujędrnienia i redukcji niedoskonałości.

Dermabrazja

Dermabrazja zeskrobuje warstwy skóry. Zabieg ten usuwa warstwy skóry, redukując zmarszczki lub nieregularne zagłębienia skórne. Pomaga to odzyskać gładszą, bardziej młodzieńczo wyglądającą skórę.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja delikatnie usuwa lub szlifuje grube, lub nierówne zewnętrzne warstwy skóry. Zabieg ten najlepiej leczy blizny lub rozstępy, przebarwienia skóry czy uszkodzenia słoneczne.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne rozpuszczają niedoskonałości skóry przy użyciu niewielkich ilości specjalnie dobranego roztworu chemicznego. Usuwa to wierzchnie warstwy skóry i zapewnia miejsce na wzrost nowej, zdrowej skóry. Peelingi chemiczne najlepiej sprawdzają się w leczeniu zmarszczek, przebarwień skóry czy blizn.

Kto jest dobrym kandydatem do zabiegów na zmarszczki?

Kuracja przeciwzmarszczkowa nie jest konieczna na zmarszczki, ale jest dobrą opcją, jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry. Każdy, kto ma zmarszczki, może poddać się zabiegom. Najczęstszą grupą wiekową są osoby w wieku od 40 do 55 lat. Możesz wybrać zabieg na zmarszczki, jeśli chcesz zmienić wygląd skóry. Zabieg pomaga wygładzić skórę i zmniejszyć widoczność zmarszczek, nadając młodzieńczy i promienny wygląd.

Nie wiesz jaki zabieg wybrać?

Jeśli nie wiesz, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, zaufaj wiedzy i profesjonalizmowi kosmetologów z kliniki Piękne Ciało. Zabiegi są dostosowane do indywidualnych potrzeb i stanu skóry. Kosmetolog, który przeprowadzi z Tobą wywiad, doradzi Ci najlepsze zabiegi, byś mogła osiągnąć widoczne efekty i promienną i jędrną skórę.

Poprzedni Post
Następny Post