Idealna sylwetka nie tylko latem

Wszyscy dążymy do tego, by utrzymać idealną sylwetkę przez cały rok. Posiadanie wymarzonej figury, która u każdego wygląda inaczej, pozwala poczuć się pewniej siebie i odważniej doświadczać życia. Choć może się wydawać, że wymaga to wiele pracy i ciągłego poświęcenia, istnieje kilka prostych sposobów, które pozwolą Ci wyglądać jak najlepiej.

Jak utrzymać szczupłą sylwetkę?

Utrzymanie zdrowej i smukłej sylwetki wcale nie musi być walką do końca życia. Jeśli odpowiednio do tego podejdziesz, zdrowy styl życia stanie się Twoim nawykiem i już nigdy nie będziesz musiała się martwić o zbędne kilogramy.

Skoncentruj się na zachętach

Dlaczego chcesz być szczupła? Być może będziesz w stanie lepiej radzić sobie ze schorzeniami, takimi jak nadciśnienie lub cukrzyca, albo będziesz mieć więcej energii, by aktywniej spędzać najlepsze lata życia, a może chcesz być w przyszłości pełną wigoru mamą i babcią. Zapisz swoje motywy i regularnie je przeglądaj.

Wyprzedzaj przeszkody

Pomyśl, jak poradzisz sobie w trudnych sytuacjach, zanim się pojawią, takich jak jedzenie na mieście ze znajomymi, brak czasu na przygotowanie posiłków, wyjazd na wakacje lub stresujący dzień w pracy. Na przykład, jedząc poza domem, możesz wcześniej sprawdzić menu, aby znaleźć najzdrowszą opcję, wprowadzić do swojej rutyny cotygodniowy “meal prep” lub zaopatrzyć się w zdrowe przekąski proteinowe Herbalife na wypadek zachcianki na słodkości.

Prowadź dziennik żywności

Rób to na początku przez tydzień, wpisując dosłownie wszystko, zarówno regularne posiłki, jak i najdrobniejsze przekąski. Łatwo jest zapomnieć o kawałkach, które podjadłaś podczas gotowania, ale to też się liczy. Gdy uzyskasz prawdziwy obraz tego, jak wygląda Twoja dieta, możesz zobaczyć, gdzie należy wprowadzić zmiany. Zacznij od tych, które uznasz za najłatwiejsze. Dzięki świadomości i drobnym zmianom możesz osiągnąć utrzymanie smukłej sylwetki nie tylko latem.

Uzyskaj właściwą równowagę

W zależności od tego, za jakim stylem odżywiana podążasz, ilość określonych grup produktów żywieniowych będzie się różnić. Jeśli trzymasz się diety keto, trzymaj się, jeżeli Twój organizm lepiej funkcjonuje na diecie bogatej w węglowodany, to stosuj tę dietę. Nie ma jednego ultimatum dla wszystkich, każdy organizm jest inny i każdy samodzielnie musi odnaleźć równowagę w swoim sposobie odżywiania. Pamiętaj, że nie musisz rezygnować ze wszystkiego, co nie jest zdrowe. Zachowaj zasadę 80:20, gdzie 80% twojej diety to produkty zdrowe i nieprzetworzone, a reszta jest ucztą.

Myśl pozytywnie

Zamiast koncentrować się na radzeniu sobie bez konkretnych produktów, skup się na pozytywnych stronach tej przygody. Zacznij mówić sobie w głowie „mogę zjeść tę zupę brokułową, która odżywi mój organizm i sprawi, że będę się czuła świetnie”, zamiast „muszę jeść dużo warzyw, żeby być chuda”. Spożywanie zdrowej żywności pozostawia mniej miejsca na niezdrowe produkty.

Uważaj na porcje

Porcje mają kluczowe znaczenie w zdrowym odżywianiu. Masło orzechowe jest bardzo zdrowe, a jednocześnie bardzo kaloryczne. Musisz mieć świadomość, ile produkty mają kalorii i na tej podstawie budować swoje posiłki. Nie licz ich regularnie, bo doprowadzisz się do nadmiernej obsesji i ciągłego myślenia o jedzeniu.

Bądź aktywna

Nie chodzi tylko o to, co jesz. Im więcej aktywności fizycznej wykonujesz, tym więcej kalorii spalasz. Zdrowy styl życia to połączenie wielu kwestii, w tym odżywiania, aktywności fizycznej i snu. Nie musisz codziennie biegać 15 kilometrów lub chodzić na siłownię. Wprowadź aktywność w każdym aspekcie. Jeśli jeździsz do pracy autobusem, wysiądź przystanek wcześniej i przejdź się, a może zamiast windy wybierz schody, wyjdź z psem na dłuższy spacer, zrób w domu jogę lub pilates. Jest wiele sposobów na zwiększenie ruchu w ciągu dnia, co jednocześnie może być przyjemnością.

Odchudzanie z Herbalife

Koktajle odżywcze Herbalife to skuteczny sposób na utrzymanie wagi w ciągu roku. Zastępują one posiłek w zbilansowanej formie, która dostarcza wiele kluczowych składników odżywczych. Specjalnie skomponowany program na redukcję masy ciała, w prostej formie pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy a później utrzymać figurę bez efektu jojo. Zdrowy styl życia nie oznacza głodówki. Jeśli wybierasz produkty pełnowartościowe w białko i minerały, które jednocześnie odżywiają organizm i dodają energii, będziesz w stanie utrzymać smukłą sylwetkę przez cały rok.

Poprzedni Post
Następny Post