Zabawki wpływające na rozwój niemowlaka podczas 12. pierwszych miesięcy

Rozwój niemowlęcia od pierwszych miesięcy życia

Pierwszy rok życia dziecka to niewątpliwie czas, kiedy malec poznaje świat. Również wtedy uczy się ono wielu podstawowych czynności. Niektóre z nich to na przykład trzymanie przedmiotów w dłoni, siedzenie czy chodzenie. Oprócz pomocy w nauce tych czynności, rodzice powinni zwrócić uwagę na zabawki, które wręczają swoim pociechom. W końcu taka zabawka również przyczyni się do rozwoju bobasa. To jak zabawka wygląda, z czego jest wykonana i do czego służy – ma ogromne znaczenie. Mimo to, niektórzy wciąż myślą, że niemowlęta nie potrzebują zabawek. Przecież ich jedynymi potrzebami, które trzeba zaspokoić to głównie karmienie, zmienianie pieluszek czy dostarczanie dziecku miłości. Zabawki pomagają niemowlakom w stymulowaniu ich rozwoju. W końcu, to przez zabawę dzieci najszybciej się uczą. Tak jest również w przypadku niemowlaków i poznawania przez nie świata.

Rozwój przez zabawę – jakie powinny być zabawki dla niemowlaków?

Zabawki dla niemowląt przede wszystkim powinny być przemyślane. Oczywiście, mamy tu na myśli odpowiedni dobór zabawki do wieku dziecka. W końcu nikt nie kupiłby sześciomiesięcznemu dziecku zabawki skierowanej dla dwulatka. Podczas wyboru odpowiednich zabawek, warto również zwrócić uwagę, aby zabawka była bezpieczna dla niemowlaka. Tak więc, wybierając pierwsze grzechotki – lepiej postawić na ich prostotę. Niemowlaki nie posiadają jeszcze skoordynowanych ruchów, a więc istnieje ryzyko, że niechcący uderzą się trzymaną grzechotką. Warto wziąć także pod uwagę materiał, z którego wykonane są zabawki dla niemowlaków. Kiedy dziecko jest w wieku, w którym wkłada do buzi wszelkie zabawki, lepiej nie wybierać pluszaków. Pogryzionych maskotek nie da się szybko wyczyścić, a więc są idealnym miejscem do rozwoju bakterii. Plastikowe, drewniane lub silikonowe zabawki w razie potrzeby jest bardzo łatwo umyć. Wybierając zabawki dla niemowlaków czy nawet noworodków, wybierz te w mocnych i wyrazistych kolorach. Ten mały urwis nie zobaczy wyraźnie przedmiotów w beżowych czy szarych kolorach. Rozglądając się za zabawkami dla niemowlaków, warto wybrać zabawki sensoryczne. Dostarczą one dziecku mnóstwo bodźców, które na tym etapie rozwoju są bardzo potrzebne. Zabawki sensoryczne wpływają na rozwój fizyczny, jak i umysłowy u dziecka. Wiesz już, czym powinny charakteryzować się zabawki dla niemowlaków, które wpłyną na ich prawidłowy rozwój. Przejdźmy zatem do przykładów tego typu zabawek dla niemowlaków.

dzidziuś trzymający grzechotkę

Najlepsze zabawki wspomagające rozwój najmłodszych

Zacznijmy od początku, czyli od zabawek dla noworodka. Choć taki brzdąc nie będzie zainteresowany wieloma przedmiotami, warto już od początku zadbać o jego rozwój. Idealny do tego może okazać się nawet zwyczajny balonik. Pamiętasz, co wspominaliśmy o kolorach? Ważne, aby był on w wyrazistym kolorze. Taki balon można przywiązać nad łóżeczkiem dzidziusia. Jeśli napełni się go helem, będzie się on lekko przesuwał. Zaciekawiony malec z pewnością zacznie wodzić wzrokiem za kolorowym balonem. Będzie to wspaniałe ćwiczenie oczu dla niemowląt. Kiedy dziecko jest nieco starsze, warto zamienić balonik na karuzelę. Oczywiście, tutaj także warto kierować się wskazówkami odnośnie koloru czy materiału zabawek na karuzeli. Niektóre karuzele mają możliwość ściągnięcia. Dobrze więc, jeśli zabawki z karuzeli spełniałyby wcześniej wymienione „wymogi”. Większość karuzeli posiada funkcję włączenia melodyjki. Dzięki temu, dziecko może posłuchać ciekawych dźwięków. Teraz, należy wspomnieć co nieco o grzechotkach. Bawiąc się grzechotką, bobas nauczy się chwytać przedmioty. Jest to dobra zabawka nawet wtedy, kiedy malec nie potrafi jeszcze sam sięgnąć po grzechotkę. Można włożyć mu ją do rączki. Kolejnymi zabawkami na 12. pierwszych miesięcy, o których należy wspomnieć to gryzaki. Idealne będą dla niemowląt, którym zaczynają wyżynać się ząbki. Naturalny gryzak zniweluje ból oraz pomoże w wybiciu się zębów. Pierwsze miesiące życia to czas, kiedy rozwój najmłodszych jest bardzo intensywny. Warto więc zadbać, aby był on prawidłowy. Najlepszym na to sposobem jest rozwój przez zabawę. Pamiętaj, że im dziecko jest starsze, tym można wprowadzać coraz to ciekawsze zabawki.

bawiący się chłopiec

Gdzie znaleźć najlepsze zabawki dla niemowląt?

Świeżo upieczeni rodzice często zastanawiają się gdzie kupić zabawki dla niemowlaków. Istnieje wiele miejsc, w których znaleźć można różnego rodzaju zabawki sensoryczne, które pomogą w rozwoju niemowlaków. Przez to rodzice i ich bliscy nie wiedzą, który sklep wybrać. Oczywiście, zależy im na najlepszej jakości zabawek dla niemowlaków, a przy tym na dobrej cenie. Dlatego proponujemy im, jak i Tobie, aby zajrzeć do sklepu internetowego butikkoala.pl. Można znaleźć tam wszystko, co niezbędne dla niemowlaków, ale również to, co przydatne dla Mam. Naturalne gryzaki, przytulanki dla niemowląt, zabawki sensoryczne, grzechotki oraz wiele innych zabawek wpływających na rozwój niemowlaków. To, jak i wiele więcej znajdziesz w sklepie internetowym butikkoala.pl. Dobry rozwój najmłodszych, jak i same niemowlęta i dzieciaki nie są obojętne ekipie z butikkoala.pl. Dokładają oni wszelkich starań, aby zamawiający był zadowolony z zamówienia. Mamy nadzieję, że dzięki nam dowiedziałaś się co nieco o zabawkach dla niemowlaków. Od teraz będziesz też wiedzieć, że najlepszy jest rozwój przez zabawę. Dowiedziałaś się też o tym, gdzie kupić zabawki na pierwsze miesiące życia dziecka. Nie zapomnij, polecić butikkoala.pl swoim koleżankom! Nie czekaj, tylko już teraz sprawdź bogatą ofertę butikkoala.pl. Z pewnością znajdziesz tam coś dla swojej pociechy!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym butikkoala.pl.

Poprzedni Post
Następny Post