Jak szybko schudnąć po ciąży?

Zrobiłaś to, przyniosłaś na świat nowe życie. Przeszłaś fazę poporodową, a jednak nadal możesz wyglądać bardziej jak ciężarna kobieta. Zastanawiasz się jak schudnąć po ciąży i jak zrobić to w zdrowy sposób?

Wiele kobiet po porodzie chciałaby natychmiast odzyskać sylwetkę sprzed ciąży, niestety nie jest to możliwe. Przez 9 miesięcy Twoje ciało się zmieniało i dostosowywało do nowych warunków i teraz potrzebuje czasu, aby się zagoić. To ogromny dar i wysiłek dla organizmu, przynieść nowe życie na świat, dlatego musisz być dla siebie wyrozumiała i cierpliwa. Fakt, że gwiazdy i celebrytki wyglądają świetnie zaraz po porodzie, nie jest niczym, co powinnaś naśladować. Być może wyglądają świetnie, ale nie zrobiły tego w sposób korzystny dla ciała.

5 podstawowych zasad bezpiecznego odchudzania po porodzie

Podczas ciąży nie przybrałaś na wadze z dnia na dzień, dlatego nie oczekuj natychmiastowych rezultatów podczas odchudzania. Daj sobie czas, aby wrócić do formy.

Wyznacz realistyczne cele

Przygotowanie się do sukcesu w odchudzaniu po porodzie zaczyna się od wiedzy, jak długo to zwykle trwa. Bezpieczna utrata wagi zajmuje zazwyczaj około pół kilograma na tydzień. W zależności od tego ile kilogramów przybrałaś podczas ciąży, określoną ilość miesięcy będziesz potrzebowała, żeby się ich pozbyć. Połowa wagi zwykle znika w ciągu pierwszych sześciu tygodni po porodzie. Resztę kobiety tracą we własnym tempie. Bądź cierpliwa i wytrwała a zobaczysz trwałe efekty.

Jedz dobrze zbilansowane posiłki

Zamiast modnych diet, które często są bardzo restrykcyjne i trudne do utrzymania, skup się na jedzeniu dobrze zbilansowanych posiłków, na które składają się z owoców i warzyw, pełnych ziaren, białka i zdrowej porcji tłuszczu. Jeśli w trakcie ciąży pozwalałaś sobie na pakowaną i przetworzoną żywność, czas z nią skończyć, jeśli chcesz zadbać o swoje ciało. Jeśli jesteś zabieganą mamą, pamiętaj, że możesz wykorzystać suplementy, które uzupełnią Twoją dietę w wartościowe składniki odżywcze, a jednocześnie napełnią Cię, przez co nie będziesz miała ochoty na podjadanie. Program Herbalife “Szczupła mama” zawiera 3 rewelacyjne produkty (koktajl odżywczy, odżywkę białkową oraz zestaw witamin i minerałów dla kobiet), które przyspieszają odchudzanie, oraz pomagają szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Kontroluj porcje

Równie ważne, jak zdrowe odżywianie, jest spożywanie odpowiedniej ilości pokarmów. Aby pomóc w kontrolowaniu porcji, zwracaj uwagę na etykiety żywności zawierającej wartości odżywcze i zalecane wielkości porcji. Wszystko, co spożywasz, nakładaj na talerz, dzięki czemu zbudujesz świadomą relację z tym co faktycznie spożywasz. Nietrudno jest podjadać orzeszki i inne kaloryczne produkty podczas przygotowywania posiłków, nie pamiętając o nich w późniejszym bilansie. Zaopatrz swoją szafkę w zdrowe, białkowe przekąski, które w razie nadejścia głodu zapewnią Ci odpowiednie odżywienie.

Znajdź czas na ćwiczenia

Innym ważnym elementem odchudzania jest aktywność fizyczna, chociaż plan ćwiczeń młodej mamy musi wyglądać inaczej niż przed ciążą — przynajmniej przez jakiś czas. W przypadku nieskomplikowanych porodów lekkie ćwiczenia będziesz mogła zacząć już dwa tygodnie po porodzie. Początkowo są to spacery, ćwiczenia poporodowe, wzmacniające mięśnie dna miednicy i brzucha. Z czasem możesz powoli zwiększać intensywność, ale pamiętaj, aby słuchać swojego ciała i zaprzestać ćwiczeń, jeśli poczujesz jakikolwiek ból. Każde ciało jest inne, dlatego w kwestii ćwiczeń powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem, który wie co Twoje ciało w danej chwili może, a czego nie.

Dbaj o siebie

Młode mamy poświęcają tak wiele dla dobra dziecka. Jednak Twoje zdrowie musi być również Twoim priorytetem. Oznacza to odpowiedni odpoczynek i utrzymanie nawodnienia, a także spożywanie pożywnych posiłków poświęcanie czasu na aktywność fizyczną. I nie bój się przyjmować pomocy od rodziny lub przyjaciół, a jeśli potrzebujesz, to proś o nią. Bo zdrowa mama to szczęśliwa mama.

Te kilka podstawowych zasad pozwoli Ci w zdrowy sposób osiągnąć sylwetkę sprzed ciąży. Pamiętaj, że troska o siebie nie jest niczym samolubnym. Opieka nad maleństwem wymaga dużo czasu i poświęcenia, ale musisz to samo również ofiarować samej sobie.

Artykuł powstał we współpracy z mojafigura.pl. Znajdziesz tu programy na redukcję masy ciał, przyrost i modelowanie sylwetki, które w zdrowy sposób odżywiają Twoje ciało.

Poprzedni Post
Następny Post