Zdrowe kapcie dla maluszka – jak je rozpoznać?

Wybór odpowiedniego obuwia dla dzieci jest bardzo ważny, zwłaszcza w przypadku, gdy stawiają one już swoje pierwsze kroki. Warto zatem wybierać przewiewne kapcie dla dzieci, które minimalizują ryzyko zapocenia skóry oraz powstawania otarć i innych podrażnień. Ponadto, kapcie dla małego dziecka powinny być wygodne i estetycznie wykonane.

Kapcie dla maluszka

Wybór i zakup pierwszych kapci dla dziecka stanowi przedmiot częstych rozterek rodziców. Wielu z nich zastawia się bowiem nad tym, jakie obuwie będzie najbardziej odpowiednie dla ich dzieci. Należy pamiętać o tym, że prawidłowe ułożenie stóp ma wpływ na całą postawę ciała. A więc nieprawidłowo dobrane obuwie wpływa również na zaburzenie prawidłowej sylwetki i tworzenie złych nawyków, które mogą prowadzić do rozwoju wad postawy i pojawiania się dolegliwości bólowych. Kapcie do nauki chodzenia powinny być zatem prawidłowo wyprofilowane oraz usztywnione tak, aby mogły kształtować dobre wzorce chodzenia. Ponadto, domowe kapcie dla dzieci lub kapcie dla dzieci do żłobka powinny spełniać kilka dodatkowych cech, które są opisane poniżej.     

Niska masa 

Lekkie kapcie dla dzieci ułatwiają stawianie pierwszych kroków oraz zapewniają duży komfort ich użytkowania.         

Odpowiednia konstrukcja

Kapcie dla małych dzieci powinny być dość miękkie i elastyczne. Podeszwa powinna się łatwo zginać w 1/3 swojej długości, natomiast cholewka musi zapewniać pełną swobodę ruchów stopy, zwłaszcza w rejonie kostki. Kapcie dla maluszka powinny być dość szerokie w palcach i nie mogą powodować ich podginania. Stopa dziecka powinna być właściwie podtrzymana, aby ułatwiać prawidłowe chodzenie i utrzymanie równowagi.

wygodne kapcie dla dziecka

Dobrej jakości materiały

Przewiewne kapcie dla dzieci powinny być wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Mogą to być na przykład kapcie dla dzieci ze skóry naturalnej. Wówczas delikatna skóra dziecka może swobodnie „oddychać”, i nie dochodzi do gromadzenia się wilgoci oraz rozwoju otarć czy grzybicy.

Bezpieczeństwo

Wybierając odpowiednie kapcie dla małych dzieci warto zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo oraz odpowiedni rozmiar. Powinny one posiadać antypoślizgową podeszwę oraz dość sztywny zapiętek, który skutecznie przytrzymuje stopę dziecka i chroni przed jej skręceniem. Ponadto, wysokiej jakości obuwie chroni palce stóp malucha przed zranieniem oraz dobrze przytrzymuje but za pomocą gumek lub rzepów. Dzięki temu stopa malucha się nie przesuwa, a dziecko jest mniej narażone na potykanie się i przewracanie. W ramach bezpieczeństwa warto również zwracać uwagę na posiadane przez producentów obuwia dla dzieci atesty, przyznawane na przykład przez Instytut Matki i Dziecka, czy certyfikaty, takie jak Zdrowa Stopa. Takie obuwie jest pozbawione substancji szkodliwych oraz zapewnia dobre podparcie dla kształtującej się dopiero stopy dziecka. W związku z tym, warto zwrócić uwagę na Fiorino kapcie, które są zdecydowanie godne polecenia.    

Zabawne kapcie dla dzieci

Poza względami bezpieczeństwa oraz wygody kapcie dla maluszka powinny być również atrakcyjne wizualnie. Ładne buciki będą chętnie przez dzieci zakładane i noszone. Buciki mogą posiadać na przykład detale pochodzące z ulubionych bajek, w tym kolorowe noski czy doszyte uszka.    

Kapcie dla dzieci sklep internetowy

Obuwie dla dzieci powinno być wybierane w dobrych sklepach z asortymentem dla dzieci. Tego typu produkty dostępne są na stronie: butikkoala.pl. Co więcej, powyższy artykuł powstał we współpracy z tym sklepem internetowym.

Poprzedni Post
Następny Post