Poznaj nowoczesny sposób na dbanie o własną skórę. Mezoterapia pomoże ci rozwiązać liczne problemy, a także zadziała prewencyjnie, sprawiając, że twoja cera będzie wyglądać pięknie przez długie lata. Dowiedz się, czym różni się igłowa od bezigłowej oraz na czym w ogóle polega cały ten proces.
Czym w ogóle jest mezoterapia?
Mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji odżywczych w głąb skóry poprzez użycie specjalnych narzędzi. To zabieg najczęściej wykonywany w salonach kosmetycznych, choć można również wykonać go samodzielnie. Proces ten może wspomóc naprawdę liczne problemy skórne, ponieważ preparat każdorazowo jest dobierany do potrzeb skóry danej osoby. Może więc m.in. ujędrnić ją, nawilżyć lub pomóc w walce ze zmianami na cerze.
Mezoterapia igłowa i bezigłowa — jakie są różnice?
Jak sama jej nazwa wskazuje, mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w głębsze partie skóry substancji za pomocą cieniutkich igieł. Te docierają w głąb powierzchni skóry, doprowadzając do niej odpowiednio skomponowane substancje. Dodatkowo zabieg ten pobudza ją, zmuszając do regeneracji po wykonaniu wkłuć. W ten sposób skóra na dłużej zachowuje promienny wygląd.
Idea mezoterapii bezigłowej jest bardzo podobna, jednak różni ją metoda działania. W jej przypadku substancje są wprowadzane za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości bądź też z użyciem ultradźwięków. To zabieg zalecany szczególnie w przypadku cer bardzo wrażliwych.
Można ją zastosować w wielu miejscach ciała
Zwykle zabiegi tego typu kojarzone są z pielęgnacją twarzy. Nic bardziej mylnego! Można z powodzeniem zastosować mezoterapię również na dekolcie, grzbietach dłoni lub w każdym innym miejscu ciała, na którym widoczne są oznaki starzenia lub inne problemy skórne. Jeśli jednak chcesz wykonać ją samodzielnie, pamiętaj, że zależnie od rejonu, skóra ma różną grubość i szczególnie w przypadku wykorzystania igieł kluczowe jest dobranie urządzenia do zabiegu.
Po wykonaniu zabiegu na twojej twarzy mogą pojawić się grudki, które powinny zniknąć w ciągu doby. Ten czas jest potrzebny, aby preparat mógł odpowiednio się wchłonąć. Co jest istotne, po mezoterapii zwykle nie ma potrzeby, aby unikać słońca. Skóra nie powinna być nadwrażliwa, jednak jeśli w salonie kosmetycznym dostałeś takie wytyczne, koniecznie się do nich zastosuj.
Do czego najczęściej stosuje się mezoterapię?
Mezoterapię można wykorzystać po pierwsze w medycynie konwencjonalnej. Często z jej dobrodziejstw czerpią sportowcy. Może okazać się przydatna w przypadku leczenia urazów lub przewlekłych stanów bólowych. Bywa także wykorzystywana przy chorobach degeneracyjnych.
W salonach kosmetycznych najczęściej korzysta się z niej w celu opóźnienia procesów starzenia. To jednak nie jest jedyne zastosowanie. Za jej pomocą można poradzić sobie z cellulitem albo rozstępami. Bywa także wykorzystywana przy wypadaniu włosów. Jeśli wydaje ci się, że to zabieg dla ciebie, skontaktuj się ze swoim salonem kosmetycznym i omów go ze specjalistą.
Artykuł opracowany we współpracy z mfryz.pl