Nie tylko Ty masz ten problem…
Problem nadmiernego pocenia dotyka bardzo wiele osób. Choć jest to uciążliwa i krępująca przypadłość, tylko niewiele ludzi decyduje się na leczenie. Niechęć do rozpoczęcia kuracji może wynikać z niewiedzy lub po prostu może być uprzedzona skrępowaniem. Jeśli jednak istnieją sposoby na nadpotliwość, dlaczego by z nich nie skorzystać? Lekarz to przecież też człowiek, więc z pewnością Cię zrozumie, a nawet i pomoże pozbyć się przykrego problemu. Poniżej, dowiesz się jakie są przyczyny nadpotliwości oraz poznasz sposób na nadpotliwość. Zanim to, na początku warto jeszcze wyjaśnić, czym właściwie jest nadpotliwość. Jest to przewlekłe zaburzenie, które charakteryzuje się nadmiernym i często nieoczekiwanym wydzielaniem potu. Niestety, osoby dotknięte tym zaburzeniem mają z tego powodu problemy społeczne i emocjonalne. Nadpotliwość może zaburzać relacje międzyludzkie, wywoływać dysfunkcję psychiczną, a nawet negatywnie wpływać na aktywność zawodową czy szkolną danej osoby. Nadmierne pocenie sprawia, że osoby dotknięte daną przypadłością unikają kontaktów fizycznych z innymi ludźmi. Nie ma więc wątpliwości, że nadpotliwość znacząco wpływa na jakość życia. Warto w takim razie temu zaradzić i znów cieszyć się życiem.
Przyczyny nadpotliwości
Nadpotliwość jest najczęściej spowodowana nadmierną aktywnością gruczołów potowych. Są one odpowiedzialne za regulację temperatury ciała. Przy nadpotliwości stają się one aktywne, nawet kiedy nie wymaga tego termoregulacja. Czynność gruczołów potowych może nasilić się przez stres, nerwowość lub lęk. Niestety, do tej pory nie poznano dokładnej przyczyny nadmiernej aktywności gruczołów potowych. Przypuszcza się również, że nadpotliwość może wynikać z nadaktywności układu nerwowego, który powoduje wzmożoną stymulację gruczołów potowych, a one z kolei zaczynają wydzielać więcej potu. Problemy z nadmiernym poceniem mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, a nawet wcześniej. To właśnie wtedy w ciele nastolatka zachodzi najwięcej zmian. Z upływem czasu, zazwyczaj następuje poprawa. Problem z nadpotliwością rzadziej obserwuje się w wieku średnim, a rzadko w wieku seniorskim. Miejsca na ciele, które najczęściej są dotknięte nadpotliwością to dłonie, stopy i okolice pod pachami. Tam, gruczoły potowe rozmieszczone są najgęściej.
Sposób na nadpotliwość
Sposobów na to jak leczyć nadpotliwość jest wiele. Chcąc rozpocząć leczenie, warto skonsultować się z lekarzem i to z nim podjąć decyzję o najlepszym sposobie. Warto jeszcze raz wspomnieć o tym, że nie należy się wstydzić tego typu przypadłości. Nieleczona, trwająca wiele lat nadpotliwość może doprowadzić do wycofania społecznego, a nawet depresji. W tym artykule, chcemy opowiedzieć Ci o ciekawym wykorzystaniu botoksu, które może pomóc w zażegnaniu nadpotliwości. Jeśli nie wierzysz w to co jest napisane, potwierdzamy – aby złagodzić nadpotliwość można zastosować botoks. W miejscach, gdzie występuje nadmierne pocenie, należy wstrzyknąć dawkę botoksu. Oczywiście zabieg musi wykonać lekarz. W czasie jego trwania, lekarz wprowadza botoks za pomocą mikroigły do mięśni umiejscowionych tuż pod skórą. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu, zastrzyki są bezbolesne. Czas trwania jednego zabiegu wynosi około 30 minut. Należy go powtarzać co 8-12 miesięcy. Jeśli nie powtórzy się go, nadpotliwość może powrócić. Więc jak, przekonaliśmy Cię do wybrania się do lekarza z problemem nadpotliwości? W takim razie zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Biogenica. Ciesz się życiem bez potu – teraz to możliwe!
Artykuł powstał we współpracy z jednym z warszawskich gabinetów medycyny estetycznej Klinika Satis.